REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Rynek 25inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Rynek 25
Wrocław, Stare Miasto
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki elementów turbin wiatrowych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki elementów turbin wiatrowych [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem inwestuje firma z Hiszpanii. W Szczecinie rusza budowa rusza budowa nowego zakładu produkcyjnego dla morskiej energetyki wiatrowej. Powstaną setki nowych miejsc pracy w bardzo przyszłościowej branży, jaką jest offshore. W styczniu 2024 r. Windar Polska spółka z o.o. (spółka zależna Windar Renovables) podpisała z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA umowę na dzierżawę terenów portowych, na których powstanie zakład. Umowa jest podpisana na 30 lat.
W Małopolsce powstaną nowe zakłady produkcyjneartykuł
Pokaż artykuł
W Małopolsce powstaną nowe zakłady produkcyjne
Ponad 50 milionów zł zainwestują firmy w Małopolsce. Nowe inwestycje powstaną w Gorlicach, Świątnikach Górnych, Tarnowie i Jordanowie. Marzec w Krakowskim Parku Technologicznym zakończył się wydaniem czterech decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsce
Signify uruchamia w Pile Fabrykę Druku 3D – nowy zakład oparty na zaawansowanych procesach wytwarzania obiektów trójwymiarowych poprzez nakładanie materiału warstwa po warstwie. Inwestycja wzmacnia rolę Polski w strukturach Signify oraz wspiera rozwój elastycznego, nowoczesnego i odpornego modelu produkcji, zdolnego szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku i klientów. Model ten opiera się na zaawansowanej produkcji addytywnej, która łączy elastyczność, możliwość daleko idącej personalizacji oraz odpowiedzialne podejście do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Siedlisko] Hala z zapleczem biurowo-socjalnym
[Wrocław] Budynek Oddziału ZUS, ul. Pretficza 11 (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek Oddziału ZUS, ul. Pretficza 11 (remont)
Wrocław, Krzyki
Quorum Tower – rusza sprzedaż apartamentów w najwyższym budynku kompleksu Quorum we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Quorum Tower – rusza sprzedaż apartamentów w najwyższym budynku kompleksu Quorum we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Cavatina Group, wiodący na polskim rynku deweloper i operator sprzedaży projektów mieszkaniowych, wprowadził do oferty apartamenty powstające w Quorum Tower – najwyższym budynku wielofunkcyjnego kompleksu Quorum we Wrocławiu. Quorum Tower to 37-piętrowa wieża o wysokości 137 m, w której powstaną 634 apartamenty o zróżnicowanych układach i metrażach. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na II kwartał 2027 r.
Katowice ogłosiły przetarg na budowę nowego, dużego osiedla na granicy Wełnowca i Józefowcaartykuł
Pokaż artykuł
Katowice ogłosiły przetarg na budowę nowego, dużego osiedla na granicy Wełnowca i Józefowca
Katowice realizują plany dot. budowy nowego osiedla na granicy Wełnowca i Józefowca. Na terenie po byłej bazie KZGM przy al. Korfantego 179a powstanie 208 mieszkań, które wejdą do miejskich zasobów komunalnych przy wsparciu programu "Fundusz Dopłat" lub wejdą do oferty Katowickiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego. KTBS właśnie ogłosił przetarg mający wyłonić firmę, która zaprojektuje i wybuduje osiedle.
Koszty najmu studenckiego w Polsce. W jakich miastach jest najdrożej?artykuł
Pokaż artykuł
Koszty najmu studenckiego w Polsce. W jakich miastach jest najdrożej?
Centrum AMRON przedstawiło wyniki piątej edycji badania sytuacji mieszkaniowej studentów w Polsce. Spośród wszystkich respondentów największą grupę stanowili studenci, którzy za wynajem mieszkania płacili od 751 do 1000 zł miesięcznie. Wśród miast z najwyższymi kosztami najmu mieszkania znajdują się m.in. Warszawa, Wrocław i Łódź. Natomiast najkorzystniej pod względem cenowym wypadają miasta, takie jak Białystok, Bydgoszcz i Zielona Góra.
FERRUM S.A. zawarło list intencyjny z KSSE w sprawie współpracy w zakresie wsparcia nowej inwestycji w Katowicach artykuł
Pokaż artykuł
FERRUM S.A. zawarło list intencyjny z KSSE w sprawie współpracy w zakresie wsparcia nowej inwestycji w Katowicach
Polska, giełdowa spółka FERRUM S.A. planuje przenieść produkcję na tereny przemysłowe poza centrum Katowic. Swoją nową inwestycję zamierza zrealizować we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (KKSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Włoska firma zainwestuje w zakład produkcyjny w Białymstokuartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma zainwestuje w zakład produkcyjny w Białymstoku
Następna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie podlaskim. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją Przedsiębiorca PL-Therm Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem włoskim (90% kapitał włoski, 10% polski).
Parts4Cleaning inwestuje w zakład produkcyjny w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Parts4Cleaning inwestuje w zakład produkcyjny w woj. śląskim
Kolejna polska spółka inwestuje w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany na terenie województwa śląskiego. Nowa inwestycja firmy Parts4Cleaning w Pszczynie zostanie zrealizowana ze wsparciem udzielonym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI).
KSK Developments inwestuje w zakład produkcyjny w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
KSK Developments inwestuje w zakład produkcyjny w Zabrzu
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w Zabrzu. Swoje nowe inwestycje w zakładzie produkcyjnym, zlokalizowanym w tym mieście, zrealizuje polska firma KSK Developments.
RATRUSTO inwestuje w nowy zakład produkcyjny w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
RATRUSTO inwestuje w nowy zakład produkcyjny w Zabrzu
Kolejna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to spółka RATRUSTO.
[Katowice] Budynek handlowo-usługowy, ul. Młyńska 23inwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Budynek handlowo-usługowy, ul. Młyńska 23
Katowice
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Nowe miejsca pracy w Opolu. What’s Cooking? za 300 mln zł rozbudowuje zakład produkcyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w Opolu. What’s Cooking? za 300 mln zł rozbudowuje zakład produkcyjny
What’s Cooking? – grupa specjalizująca się w produkcji świeżych dań gotowych z siedzibą w Belgii, rozwija swoją działalność w Opolu. Firma, znana z szerokiej oferty wysokiej jakości dań gotowych (w tym Come a Casa®), ogłosiła rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego.
[Warszawa] Firma zarządzająca inwestycjami zostaje na najwyższym piętrze Rondo 1 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Firma zarządzająca inwestycjami zostaje na najwyższym piętrze Rondo 1 w Warszawie
Firma ECM Group Polska S.A. przedłużyła umowę najmu 450 mkw. na 36. piętrze biurowca Rondo 1 w Warsz...
[Katowice] W Katowice Airport trwa betonowanie nawierzchni nowej drogi startowejartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] W Katowice Airport trwa betonowanie nawierzchni nowej drogi startowej
W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice trwa układanie betonowej warstwy nawierzchni nowej drogi...
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
REKLAMA